O mně

Jak to začalo?

Kdysi dávno… V roce 2001 jsem začala poprvé pronikat do stavby statických HTML stránek. Začalo mě to bavit, protože postavit stránku z ničeho jen pomocí příkazů a počítače je fajn pocit. Nakódovala jsem postupně několik osobních webů. Po čase jsem se naučila i CSS 2 a získala dokonce několik zakázek. Po nějakém čase jsem s tvorbou webů skončila.

2018 - 2020

V roce 2018 jsem se k tvorbě webových stránek vrátila a zjistila, že technologie pokročily. Takže jsem začala s učením HTML 5 a CSS 3 a základy Javascriptu. Zjistila jsem, co znamená responzivita. Dělala jsem weby jen pro sebe. Učila se na nich a nakonec zkusila WordPress.

2021 - dodnes

IT se pořád posunuje kupředu a já nechci, aby mi zase ujal vlak. Proto procházím dalšími kurzy a školeními. Přešla jsem na WordPress a tvořím weby pomocí něj.

Testování softwaru

Věnuji se i testování softwaru, testování e-shopů a SEO analýzám.

manualni-diplom

Manuální testování

Používali jsme programy Testrail, Jira, Postman. Učili jsme se testovací techniky, naučili jsme se, co je vývojový cyklus. Analýza a reportování bugů. Probírali jsme testování ve scrumu, API testování v Postmenu. Testovali jsme desktopové i mobilní aplikace.

automaticky-diplom

Automatické testování

Testovali jsme webové aplikace i statické webové stránky. K testování jsme používali Robot Framework (Python). Naučila jsem se, co je automatické testování, co má smysl testovat, jak automatizovat API testy, jak identifikovat objekty, práce s timeouty, jak strukturovat automatické testy, vyhodnocovat testy automaticky a mnoho dalšího.